Witamy na stronie głównej
Dwóch strażaków zginęło podczas pożaru w Białymstoku Drukuj Email
piątek, 26 maja 2017 08:01

25 maja 2017 roku o godzinie 18:41 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Białymstoku wpłynęło zgłoszenie o pożarze obiektu magazynowanego przy ulicy Dojnowskiej. W trakcie działań gaśniczych doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Podczas prowadzenia akcji gaśniczej śmierć w pożarze poniosło dwóch strażaków PSP. Pożar był bardzo intensywny i jego opanowanie zajęło ponad trzy i pół godziny. W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyło w sumie ponad 100 strażaków i 31 pojazdów ratowniczych. Działania gaśnicze zostały zakończone 26 minut po północy. Obecnie trwa ustalanie okoliczności i przebiegu zarówno akcji gaśniczej jak i samego pożaru. Rodziny poległych funkcjonariuszy oraz pozostali strażacy uczestniczący w działaniach ratowniczych zostali objęci pomocą psychologiczną. Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Leszek Suski oraz Zastępca Komendanta Głównego PSP st. bryg. Tadeusz Jopek.

Rodzinom poległych składamy wyrazy współczucia.

 
Dzień Strażaka 2017 Drukuj Email
wtorek, 23 maja 2017 20:41


 

4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu obchody Święta Dnia Strażaka odbyły się 19 maja br. Uroczysty apel poprowadził Komendant Powiatowy st. bryg. Roman Mroczkowski. W trakcie apelu głos zabrał starosta lubański Walery Czarnecki, który skierował słowa najwyższego uznania i szacunku dla strażaków z państwowej jak i ochotniczej straży pożarnej. Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP we Wrocławiu, str. bryg. Adam Konieczny zaznaczył, że nasza kompania logistyczna to bardzo ważny element budowania zaplecza działań ratowniczych i jest najlepsza w Polsce. Uroczysty apel był okazją dla docenienia strażaków i uhonorowania ich pracy odznaczeniami.


 

Więcej…
 
Turniej Wiedzy Pożarniczej Drukuj Email
wtorek, 16 maja 2017 12:12

        W kwietniu br. w Centrum Edukacji Ekologicznej NATURA 2000 „Izerska Łąka” odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Głównym organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Lubaniu wraz z Komendą Powiatową PSP w Lubaniu. W turnieju udział

wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu lubańskiego, którzy zdobyli najlepsze wyniki w eliminacjach gminnych. Ogółem w turnieju udział wzięło 10 uczniów. Eliminacje powiatowe składały się z dwóch etapów: pisemnego testu oraz ustnego. Zwycięzcy Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej będą brali udziałw eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w Jaworzynie Śląskiej. 
 
Kurs operatora podestów ruchomych Drukuj Email
wtorek, 16 maja 2017 11:40

W celu podniesienia kwalifikacji zawodowych w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu zorganizowano szkolenie z zakresu obsługi podestów ruchomych. Na kurs oddelegowano czterech strażaków. Szkolenie trwało od 22 kwietnia i zakończyło się egzaminem 8 maja. Wszyscy uczestnicy pomyślnie zdali egzamin.


Więcej…
 
4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka Drukuj Email
czwartek, 04 maja 2017 10:07

Wszystkim Wam, strażakom życzę bezpiecznej służby i z szacunkiem dziękuję za każdy dzień – zwrócił się minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak do strażaków z okazji przypadającego 4 maja Międzynarodowego Dnia Strażaka.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL