Witamy na stronie głównej
Ferie zimowe Drukuj Email

F E R I E   Z I M O W E


 

TWOJE ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO SĄ NAJWAŻNIEJSZE, A CZAS ZIMOWEGO WYPOCZYNKU MA
DOSTARCZYĆ RADOSNYCH I NIEZAPOMNIANYCH  WRAŻEŃ!

 

PRZYPOMINAMY O BEZPIECZNYM ZACHOWANIU PODCZAS FERII ZIMOWYCH:

 

 1. Do uprawiania sportów zimowych wybieraj tylko bezpieczne miejsca.
 2. Nie doczepiaj sanek do samochodu lub innego pojazdu. Taki kulig jest bardzo niebezpieczny.
 3. Wychodząc na dwór pamiętaj o właściwym ubraniu dostosowanym do warunków pogodowych, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu.
 4. W momencie, gdy wyczujesz, że twoje ubranie jest mokre udaj się do domu by je zmienić na suche.
 5. Nie rzucaj śnieżkami w zwisające z dachu sople, gdyż spadając mogą zrobić krzywdę Tobie lub innym osobom przebywającym w pobliżu.
 6. Nie rzucaj śnieżkami w jadące pojazdy, gdyż reakcja kierowcy na takie zachowanie może spowodować wypadek drogowy.
 7. W czasie zabaw śnieżkami nie wybieraj za cel ludzi, zwierząt, ani żadnych szklanych przedmiotów.
 8. Spędzając ferie w domu pamiętaj o bezpiecznym posługiwaniu się urządzeniami elektrycznymi.
 9. W czasie korzystania z Internetu pamiętaj, że nie każdy nowo poznany kolega ma zawsze dobre zamiary w stosunku do ciebie.
 10. Zbyt długie siedzenie przed komputerem nie jest zdrowe dla twoich oczu! Korzystaj jak najwięcej z zabaw na mrozie i  śniegu.
 11. Gdy widzisz kogoś w niebezpieczeństwie natychmiast wezwij pomoc. Jeśli masz możliwość staraj się pomóc, ale nie wbiegaj na lód, gdyż może się załamać. Gruby lód pozornie stwarza wrażenie bezpiecznego, w każdej chwili może załamać się pod ciężarem ludzi na min przebywających.
 12. Na łyżwach można jeździć tylko w wyznaczonych miejscach! Nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne.
 13. Nie ślizgaj się na nawierzchniach służących do komunikacji ogólnej, tj.: chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn dla osób korzystających z tych ciągów komunikacyjnych.
 14. Do swoich zabaw na śniegu, takich jak: zjazdy na sankach, nartach oraz jazda na łyżwach – wybieraj miejsca bezpieczne, oddalone od ulic, skrzyżowań i zbiorników wodnych.
 15. Jeśli jeździsz na nartach lub desce pamiętaj o kasku ochronnym.
 16. W kontaktach z obcymi pamiętaj o swoim bezpieczeństwie.
 17. Jeśli jesteś sam w domu nie otwieraj drzwi obcym.
 18. Pamiętaj o zdrowym odżywianiu, owoce i warzywa zawierają dużo witamin przydatnych w zimne dni.
Pamiętaj o telefonach alarmowych straż pożarna 998, policja 997, pogotowie 999 i numer ratunkowy 112.

 

 

Strażacy z KPPSP Lubań życzą aby ferie zimowe były czasem spędzonym bezpiecznie i towarzyszyły mu tylko przyjemne wspomnienia!!!!

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 
10 zasad bezpieczeństwa związanych z fajerwerkami Drukuj Email
czwartek, 28 grudnia 2017 15:34 
Wesołych Świąt!!! Drukuj Email
piątek, 22 grudnia 2017 13:47 
Ćwiczenia na terenie Aresztu Śledczego w Lubaniu Drukuj Email
czwartek, 14 grudnia 2017 19:44

Na terenie Aresztu Śledczego w Lubaniu 6 grudnia br. odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe wg scenariusza opracowanego przez Funkcjonariuszy służby więziennej
Aresztu Śledczego w Lubaniu. Głównym celem było sprawdzenie możliwości prowadzenia działań ratowniczych w obliczu konkretnego zagrożenia, zapoznanie
się z obiektem, sprawdzenie poprawności alarmowania PSP oraz doskonalenie współpracy między funkcjonariuszami Aresztu Śledczego, Policją i Państwową Strażą Pożarną.

Przydzielone zadania dla strażaków to prowadzenie działań ratowniczych polegających na ewakuacji osoby poszkodowanej z oddziału oraz prowadzenie działań
gaśniczych-pożar konstrukcji dachowej obiektu.


Więcej…
 
Ćwiczenia w Schumacherze Drukuj Email
niedziela, 10 grudnia 2017 13:11
W dniach 27, 28, 29  listopada 2017 w ramach doskonalenia zawodowego strażaków PSP  na terenie zakładu produkcyjnego "Dr.Schumacher” w Lubaniu przy ulicy Jeleniogórskiej 12
po raz kolejny raz odbyły się ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze z udziałem jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu lubańskiegoW ćwiczeniach uczestniczyły 3 zastępy JRG PSP Lubań oraz zastępy OSP KSRG. W sumie w ćwiczeniach uczestniczyło 11 zastępów, 49 ratowników.
W zakres ćwiczeń wchodziły elementy z zakresu ratownictwa technicznego, medycznego oraz gaszenia pożarów obiektów produkcyjnych.
Zasadniczym celem ćwiczeń było sprawdzenie poziomu wyszkolenia strażaków- ratowników oraz gotowości operacyjno – technicznej sił i środków
jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu lubańskiego, doskonalenie dowodzenia na szczeblu poziomu interwencyjnego, sprawdzenie działania
systemu łączności dowodzenia i współdziałania oraz ocena przygotowania dróg dojazdowych, zaopatrzenia wodnego w obrębie prowadzenia działań
ratowniczo – gaśniczych

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL