Witamy na stronie głównej
Nagroda w konkursie plastycznym Drukuj Email
środa, 04 września 2013 11:23
Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Olszynie - Karolina Szczyrbuła zajęła III miejsce w I grupie wiekowej w XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym pod hasłem " Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu". Organizatorem konkursu był Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. 
Wręczenia dyplomu oraz nagrody rzeczowej w postaci mini tabletu dokonał st.bryg. mgr inż Roman Mroczkowski Komendant Powiatowy PSP w Lubaniu. Wręczenie nagrody nastąpiło podczas inauguracji roku szkolenego 2013/2014 w SP nr 1 w Olszynie. Komendant podziękował również gronu pedagogicznemu za aktywny udział dzieci w konkursie i zachęcił do udziału w kolejnych edycjach.
alt  alt 
alt  alt
  fot. Artur Boguszyński 
Powódź w powiecie lubańskim Drukuj Email
piątek, 02 sierpnia 2013 00:00
Noc z 29 na 30 lipca br. mieszkańcy powiatu lubańskiego będą długo pamiętać. Gwałtowne opady atmosferyczne spowodowały wezbranie wody w rzekach i mniejszych ciekach wodnych. Największe wzrosty odnotowano na rzece Kwisie oraz Bruśniku, Potoku Miłoszowskim i Olszówce. Zbiorniki energetyczno-retencyjne w Złotnikach i Leśnej przechwyciły większość wody z rzeki Kwisa, zapobiegając w ten sposób powodzi w jej dorzeczu. Woda z Bruśnika i Potoku Miłoszowskiego zalała miasto Leśna ( szczególnie Rynek i okolice ) oraz Miłoszów, gdzie woda miejscami podniosła się o 1,5m. Również Olszyna została zalana przez Olszówkę przynosząc kolejne duże straty w mieniu osób prywatnych jak również w infrastrukturze miejskiej, drogach i mostach.
Zastępy Państwowej Straży Pożarnej ( z KP PSP w Lubaniu, KP PSP w  Zgorzelcu, KM PSP w Legnicy, KM PSP w Jeleniej Górze, KM w Wałbrzychu ) wraz z jednostkami OSP z powiatu lubańskiego tylko w ciągu pierwszej doby ( 29-30 lipiec ) interweniowały ponad 120 razy, prowadząc w początkowym okresie ewakuację zagrożony osób i zwierząt – ponad 20 osób i sześć szt. bydła. Dodatkowo w wyniku uszkodzenia gazociągu przeprowadzono ewakuację 47 mieszkańców z 6 budynków w Leśnej. Działania prowadzone obecnie to przede wszystkim wypompowywanie wody z zalanych obiektów. Do południa 31 lipca przyjęto zgłoszenia z prośbą o pomoc w ok. 150 przypadkach.

alt  alt  
Uszkodzony gazociąg i zalany Rynek w Leśnej

alt   alt 
Stacja uzdatniania wody w Leśnej i podmyte torowisko w Kościelniku

alt   alt
Wypompowywanie wody z zalanych obiektów w Leśnej

alt   alt
Uszkodzona droga w Miłoszowie i Olszynie
 
 
Wademukum zachowań podczas burzy Drukuj Email

polecamy zapoznanie się z poradnikiem opracowanym przez KG PSP w Warszawie

Burze, huraganowe wiatry i nawałnice.

 

_________________________________________________________________
 
 
Telefon bezpieczeństwa Drukuj Email


 
NIE dla CZADU Email
czwartek, 01 grudnia 2011 10:30


alt


Ropoczynamy coroczną kampanię prewencyjno-informacyjną związaną z zagrożeniem jakie dla naszego zdrowia i życia niesie tlenek węgla ( CO ) popularnie nazywany
CZADEM.


alt prezentacja - Nie dla czadu ( aktualizacja 2013 )

PROSIMY
- skorzystaj z porad i informacji zawartych na tej stronie

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=3216
Zmieniony: wtorek, 12 listopada 2013 11:03
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL