Witamy na stronie głównej
Email
piątek, 08 listopada 2013 15:15
Odpowiedź na wniosek o wyjaśnienie SIWZ - przetarg na dostawę paliw płynnych dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu na lata 2014 - 2016

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu udziela wyjaśnień na zapytanie do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, które wpłynęło  w dniu 08.11.2013r.  - dotyczy przetargu nieograniczonego na dostawę paliw płynnych dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu na 2014 - 2016.

alt  dokument w formacie pdf
 


 
Ćwiczenia powiatowe OŁOBOK 2013 Drukuj Email
czwartek, 10 października 2013 10:10

W kompleksie leśnym w pobliżu miejscowości Ołobok odbyły się 5 października br. ćwiczenia powiatowe. W ćwiczeniach brały udział zastępy z trzech sąsiadujących powiatów : bolesławieckiego, lubańskiego oraz zgorzeleckiego. Jednostki z poszczególnych powiatów ćwiczyły odrębne założenia, poszczególne epizody łączyły się w większą całość – ugaszenie pożaru lasu na granicy powiatów.

alt  alt

Zadaniem zastępów z powiatu lubańskiego było przećwiczenie podawania wody na duże odległości. Ćwiczący strażacy zbudowali punkt czerpania wody oraz linie zasilające w wodę na odległość 1,5 km. Dostarczona woda wykorzystywana była do gaszenia pożaru lasu przez zgorzeleckich strażaków.

alt  alt


Łącznie w ćwiczeniach brało udział ponad 200 strażaków, w tym również jednostki z niemieckiej ochotniczej straży pożarnej a także dwa zastępy wojskowej straży pożarnej. Ćwiczenia sprawdziły również organizację łączności przy zdarzeniach na dużych powierzchniach i z dużą liczbą zastępów. W podsumowaniu ćwiczeń Komendant Powiatowy PSP w Lubaniu st. bryg. Roman Mroczkowski stwierdził, że były to jedne z większych manewrów organizowanych w ostatnich latach i z pewnością dostarczą wielu wniosków i przemyśleń, które zostaną wykorzystane w Planach Ratowniczych.

alt  alt

 


 

 
Zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP Drukuj Email
środa, 18 września 2013 08:07

W dniu 14 września br. na stadionie sportowym w Siekierczynie odbyły się VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu lubańskiego. Zawody są formą szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych, mobilizują do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu, popularyzują wśród społeczeństwa zagadnienia ochrony przeciwpożarowej. Zawody powiatowe organizowane są co 2 lata. Organizatorem jest Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP i Komenda Powiatowa PSP przy współudziale Starostwa Powiatowego oraz Samorządów gminnych.

W zawodach wystartowało 11 zespołów. Rozegrano dwie konkurencje : sztafetę pożarniczą oraz tzw. ćwiczenie bojowe. Zawody przebiegły w atmosferze współzawodnictwa i sportowej rywalizacji. Startujące zespoły już zapowiedziały udział w następnych zawodach i zadeklarowały poprawę osiągniętych wyników. Pomimo wcześniejszych obaw – pogoda dopisała. Po zakończeniu zawodów drużyny i zaproszeni goście mogli posilić się tradycyjną strażacką grochówką.

alt  alt

alt  alt

alt  alt

alt  alt

alt  alt
fot. Kamil Czereba, KP PSP Lubań

alt  Wyniki zawodów

  

 
Nagroda w konkursie plastycznym Drukuj Email
środa, 04 września 2013 11:23
Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Olszynie - Karolina Szczyrbuła zajęła III miejsce w I grupie wiekowej w XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym pod hasłem " Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu". Organizatorem konkursu był Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. 
Wręczenia dyplomu oraz nagrody rzeczowej w postaci mini tabletu dokonał st.bryg. mgr inż Roman Mroczkowski Komendant Powiatowy PSP w Lubaniu. Wręczenie nagrody nastąpiło podczas inauguracji roku szkolenego 2013/2014 w SP nr 1 w Olszynie. Komendant podziękował również gronu pedagogicznemu za aktywny udział dzieci w konkursie i zachęcił do udziału w kolejnych edycjach.
alt  alt 
alt  alt
  fot. Artur Boguszyński 
Powódź w powiecie lubańskim Drukuj Email
piątek, 02 sierpnia 2013 00:00
Noc z 29 na 30 lipca br. mieszkańcy powiatu lubańskiego będą długo pamiętać. Gwałtowne opady atmosferyczne spowodowały wezbranie wody w rzekach i mniejszych ciekach wodnych. Największe wzrosty odnotowano na rzece Kwisie oraz Bruśniku, Potoku Miłoszowskim i Olszówce. Zbiorniki energetyczno-retencyjne w Złotnikach i Leśnej przechwyciły większość wody z rzeki Kwisa, zapobiegając w ten sposób powodzi w jej dorzeczu. Woda z Bruśnika i Potoku Miłoszowskiego zalała miasto Leśna ( szczególnie Rynek i okolice ) oraz Miłoszów, gdzie woda miejscami podniosła się o 1,5m. Również Olszyna została zalana przez Olszówkę przynosząc kolejne duże straty w mieniu osób prywatnych jak również w infrastrukturze miejskiej, drogach i mostach.
Zastępy Państwowej Straży Pożarnej ( z KP PSP w Lubaniu, KP PSP w  Zgorzelcu, KM PSP w Legnicy, KM PSP w Jeleniej Górze, KM w Wałbrzychu ) wraz z jednostkami OSP z powiatu lubańskiego tylko w ciągu pierwszej doby ( 29-30 lipiec ) interweniowały ponad 120 razy, prowadząc w początkowym okresie ewakuację zagrożony osób i zwierząt – ponad 20 osób i sześć szt. bydła. Dodatkowo w wyniku uszkodzenia gazociągu przeprowadzono ewakuację 47 mieszkańców z 6 budynków w Leśnej. Działania prowadzone obecnie to przede wszystkim wypompowywanie wody z zalanych obiektów. Do południa 31 lipca przyjęto zgłoszenia z prośbą o pomoc w ok. 150 przypadkach.

alt  alt  
Uszkodzony gazociąg i zalany Rynek w Leśnej

alt   alt 
Stacja uzdatniania wody w Leśnej i podmyte torowisko w Kościelniku

alt   alt
Wypompowywanie wody z zalanych obiektów w Leśnej

alt   alt
Uszkodzona droga w Miłoszowie i Olszynie
 
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL