Witamy na stronie głównej
Pokazy sprzętu Drukuj Email

Piękna pogoda sprzyjała pokazom sprzętu pożarniczego, który odbył się na parkingu przed marketem Kaufland w Lubaniu w dniu 26 kwietnia br. Zgromadzeni widzowie mogli zobaczyć m.in. sprzęt hydrauliczny, wyposażenie samochodów ratowniczo-gaśniczych, podnośnik. Strażacy demonstrowali również sposoby udzielania pierwszej pomocy. Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem, szczególnie najmłodszych widzów. Możliwość wejścia do samochodów wywoływała na twarzach dzieci wiele uśmiechów i sprawiła im dużą frajdę. Pokaz zorganizowali lubańscy strażacy przy współudziale kierownictwa sklepu Kaufland.

alt  alt

alt  alt

zdj. A.Boguszyński
  
 
XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Drukuj Email
poniedziałek, 30 grudnia 2013 09:46
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej ogłosił rozpoczęcie XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci. Tematem tegorocznego konkursu jest bezpieczeństwo w domach i mieszkaniach - "Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie !"

alt  szczegóły konkursu.

http://straz.gov.pl/page/index.php?str=5259


  
 
Kampania informacyjna "Nie dla czadu" Drukuj Email
piątek, 20 grudnia 2013 13:10
alt


 
 
 
Email
piątek, 08 listopada 2013 15:15
Odpowiedź na wniosek o wyjaśnienie SIWZ - przetarg na dostawę paliw płynnych dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu na lata 2014 - 2016

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu udziela wyjaśnień na zapytanie do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, które wpłynęło  w dniu 08.11.2013r.  - dotyczy przetargu nieograniczonego na dostawę paliw płynnych dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu na 2014 - 2016.

alt  dokument w formacie pdf
 


 
Ćwiczenia powiatowe OŁOBOK 2013 Drukuj Email
czwartek, 10 października 2013 10:10

W kompleksie leśnym w pobliżu miejscowości Ołobok odbyły się 5 października br. ćwiczenia powiatowe. W ćwiczeniach brały udział zastępy z trzech sąsiadujących powiatów : bolesławieckiego, lubańskiego oraz zgorzeleckiego. Jednostki z poszczególnych powiatów ćwiczyły odrębne założenia, poszczególne epizody łączyły się w większą całość – ugaszenie pożaru lasu na granicy powiatów.

alt  alt

Zadaniem zastępów z powiatu lubańskiego było przećwiczenie podawania wody na duże odległości. Ćwiczący strażacy zbudowali punkt czerpania wody oraz linie zasilające w wodę na odległość 1,5 km. Dostarczona woda wykorzystywana była do gaszenia pożaru lasu przez zgorzeleckich strażaków.

alt  alt


Łącznie w ćwiczeniach brało udział ponad 200 strażaków, w tym również jednostki z niemieckiej ochotniczej straży pożarnej a także dwa zastępy wojskowej straży pożarnej. Ćwiczenia sprawdziły również organizację łączności przy zdarzeniach na dużych powierzchniach i z dużą liczbą zastępów. W podsumowaniu ćwiczeń Komendant Powiatowy PSP w Lubaniu st. bryg. Roman Mroczkowski stwierdził, że były to jedne z większych manewrów organizowanych w ostatnich latach i z pewnością dostarczą wielu wniosków i przemyśleń, które zostaną wykorzystane w Planach Ratowniczych.

alt  alt

 


 

 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL