Witamy na stronie głównej
Dzień Strażaka 2015 Drukuj Email
poniedziałek, 11 maja 2015 10:53
W dniu 8 maja br. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka 2015. 
Meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości z-cy Dolnosląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu st.bryg. Jerzemu Łabowskiemu złożył kpt. Mariusz Kadłubowski. Zgodnie z ceremoniałem nastąpiło podniesienie flagi państwowej i odegranie hymnu, następnie Komendant Powiatowy PSP w Lubaniu st.bryg. Roman Mroczkowski przywitał przybyłych gości i władze samorządowe powiatu, urzędów gmin, przedstawicieli służb mundurowych, przedstawicieli jednostek OSP, dyrektorów szkół i instytucji z terenu powiatu lubańskiego, przybyłych emerytowanych strażaków, strażaków i ich rodziny. W trakcie trwania uroczystości zostały wręczone medale i odznaczenia oraz awanse w stopniach służbowych.
Prezydent RP nadał Brązowy Medal za Długoletnią Służbę - mł.ogn. Adamowi Smolińskiemu.
Minister Spraw Wewnetrznych wyróżnił Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej - st.ogn. Roberta Dycha oraz ogn. Adama Dziędzioła.
Minister Spraw Wewnętrznych wyróżnił Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej - st.ogn. Rajmunda Misiurskiego, kpt. Grzegorza Wypych, mł.ogn. Marka Turek, ogn. Mariusza Szewców.
Zarząd oddziału wojewódzkiego Związku OSP RP wyróżnił - Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa : st.kpt. Zbigniewa Szyszło, st.ogn. Romana Traczyk, st.ogn. Bolesława Gołębiowskiego, ogn. Sławomira Puziewicz, ogn. Adama Dziędzioła. Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa : kpt. Grzegorza Wypych, podinsp. Krzysztofa Durkalec.
Dyplomem Komendanta Głównego PSP wyróżniony został st.ogn. Roman Traczyk.
Awanse w stopniach służbowych otrzymali : kpt. Grzegorz Wypych, st.asp. Sebastian Demidow, st.asp. Mariusz Sosnowski, st.ogn. Sławomir Puziewicz, mł.ogn. Paweł Ciesiulewicz, mł.ogn. Paweł Cwynar, mł.ogn. Beata Gołowenko, mł.ogn. Bartłomiej Oleszczuk, mł.ogn. Tomasz Głowacki, st.sekc. Mirosław Maciejko, st.sekc. Łukasz Włoszczyński.
Po wręczeniu odznaczeń i awansów głos zabrali przybyli goście, którzy podziękowali strażakom za pełną poświęcenia służbę, życzyli im zdrowia i szczęśliwych powrotów ze zdarzeń. Podziękowali również rodzinom strażaków za cierpliwość i wyrozumiałość i wyrazili opinię, że mogą być dumni ze swoich najbliższych. Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani pozowali do pamiątkowego zdjęcia.
 
alt  alt
alt  alt
alt  alt
alt  alt
alt  alt
alt  alt
alt  alt
alt

  zdj. A.Boguszyński

 
Dzień Otwartych Strażnic 2015 Drukuj Email
środa, 06 maja 2015 16:45
Zapraszamy mieszkańców powiatu lubańskiego na Dzień Otwartych Strażnic w dniu 9 maja br. w godz. 10,00 - 14,00.
Zaprezentujemy sprzęt pożarniczy, w tym również zakupiony z wykorzystaniem środków unijnych.
 
alt

 

 
Podziękowania Drukuj Email
poniedziałek, 30 marca 2015 12:42

Szanowny Panie Komendancie,


uprzejmie proszę o przyjęcie serdecznych podziękowań, a także o przekazanie ich na ręce załogi dyżurującej w nocy z dnia 29 na 30 marca 2015 r. w Lubaniu, za w pełni profesjonalne podejście do realizacji czynności służbowych oraz jak najbardziej skuteczne zapewnienie bezpieczeństwa dla życia i zdrowia mojej rodziny.

Załoga została wezwana ok. godz. 23.40 do zgłoszenia zadziałania w lokalu mieszkalnym w Lubaniu przy ul. Ludowej 1/4, czujki dymu. W tymże lokalu znajdowała się rodzina składająca się z małżeństwa (żona w ciąży) oraz dwójka małoletnich dzieci. Czujka dymu zadziałała ze względu na najprawdopodobniej cofające sie opary z przewodu kominowego sąsiadów. Dzięki przybyłej na miejsce załodze nie doszło do zagrożenia dla zdrowia i życia rodziny, a działania zostały przeprowadzone w sposób iście profesjonalny zważywszy na późna porę nocną.

Jednocześnie pragnę pogratujować Panu Komendantowi tak zaangażowanych, doświadczonych i profesjonalnych funkcjonariuszy.

 

Z wyrazami szacunku

Jadwiga Chmielewska

 


 
Statystyka działań 1-15 marzec br. Drukuj Email

alt

 

 
Pożary nieużytków Drukuj Email
poniedziałek, 09 marca 2015 13:00

Od początku roku odnotowaliśmy już 39 pożarów łąk i nieużytków na terenie powiatu lubańskiego. Zdecydowana większość była spowodowana celowym podpaleniem.

alt

Tylko w miesiącu marcu br. odnotowaliśmy 22 pożary nieużytków

alt


 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL