Witamy na stronie głównej
Turniej Wiedzy Pożarniczej Drukuj Email
wtorek, 16 maja 2017 12:12

        W kwietniu br. w Centrum Edukacji Ekologicznej NATURA 2000 „Izerska Łąka” odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Głównym organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Lubaniu wraz z Komendą Powiatową PSP w Lubaniu. W turnieju udział

wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu lubańskiego, którzy zdobyli najlepsze wyniki w eliminacjach gminnych. Ogółem w turnieju udział wzięło 10 uczniów. Eliminacje powiatowe składały się z dwóch etapów: pisemnego testu oraz ustnego. Zwycięzcy Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej będą brali udziałw eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w Jaworzynie Śląskiej. 
 
Kurs operatora podestów ruchomych Drukuj Email
wtorek, 16 maja 2017 11:40

W celu podniesienia kwalifikacji zawodowych w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu zorganizowano szkolenie z zakresu obsługi podestów ruchomych. Na kurs oddelegowano czterech strażaków. Szkolenie trwało od 22 kwietnia i zakończyło się egzaminem 8 maja. Wszyscy uczestnicy pomyślnie zdali egzamin.


Więcej…
 
4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka Drukuj Email
czwartek, 04 maja 2017 10:07

Wszystkim Wam, strażakom życzę bezpiecznej służby i z szacunkiem dziękuję za każdy dzień – zwrócił się minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak do strażaków z okazji przypadającego 4 maja Międzynarodowego Dnia Strażaka.
Więcej…
 
Pożar w Galerii – ĆWICZENIA Drukuj Email
wtorek, 02 maja 2017 13:47

Po otwarciu pierwszej galerii handlowej w naszym mieście nastąpiło obowiązkowe przeprowadzenie rozpoznania nawo otwartego obiektu przez strażaków z państwowej i ochotniczej Straży Pożarnej.


 
Więcej…
 
List z życzeniami Sekretarza Stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego z okazji Dnia Strażaka Drukuj Email
wtorek, 02 maja 2017 11:18
List z życzeniami Sekretarza Stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego z okazji Dnia Strażaka.
 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL