Witamy na stronie głównej
41 Bieg Piastów VII Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w narciarstwie biegowym Szklarska Poręba – Jakuszyce 4 – 5 marca 2017 Drukuj Email
poniedziałek, 06 marca 2017 22:40

 

            5 marca na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie rozegrano biegi na 25 i 16 km techniką klasyczną. Pierwszy, zaliczany do Światowej Ligi Narciarskich Biegów Długich Worldloppet, zgromadził 1307 biegaczy z 20 krajów w tym przedstawiciela Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Lubań sekcyjnego Jacka Sztuba .Warunki na trasie, bardzo urozmaiconej, pełnej podbiegów, zjazdów i długich prostych były dobre, śnieg nie roztapiał się i nie zamieniał się w grząską kaszę. Nasz strażak z czasem 2:18:10 zajął 40 miejsce w Mistrzostwach Polski Straży Pożarnej.

Warto nadmienić, że w Biegu Piastów na dystansie 50 km startowała Justyna Kowalczyk z nr 1.

 

Na mecie 25 km.

Więcej…
 
STOP pożarom traw! Drukuj Email
poniedziałek, 06 marca 2017 08:29


Przełom zimy i wiosny to okres, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności stanowią doskonały materiał palny, co w połączeniu z działalnością ludzi skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów (największa liczba pożarów traw przypada na marzec i kwiecień). Za większość pożarów traw odpowiedzialny jest człowiek. Niestety wśród wielu ludzi panuje przekonanie, że spalenie suchej trawy użyźni w sposób naturalny glebę, co spowoduje szybszy i bujniejszy odrost młodej trawy, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne. Należy pamiętać, że po zimie trawy są wysuszone i palą się bardzo szybko.

Więcej…
 
Bezpiecznie na stoku, w mieście i w lesie Drukuj Email
piątek, 03 marca 2017 15:50
W dniu 22.02.2017r. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubaniu i Ochotniczej Straży Pożarnej ze Świeradowa Zdroju uczestniczyli w festynie pn. „Bezpiecznie na stoku, w mieście i w lesie”.


Więcej…
 
Działania prowadzone w związku z silnym wiatrem w dniu 2 marca 2017 roku Drukuj Email
czwartek, 02 marca 2017 22:33

W dniu dzisiejszym na terenie powiatu lubańskiego Strażacy brali udział w 24 zdarzeniach związanych z silnym wiatrem. Do likwidacji zagrożeń zostało zadysponowanych 31 zastępów Straży Pożarnej.

W związku z warunkami atmosferycznymi zostały powalone drzewa i połamane konary które uszkodziły samochody, magazyn, drogi, linie napowietrzne i dach budynku mieszkalnego. Silny wiatr uszkodził także 
sygnalizację świetlną i oświetlenie drogowe.
Kulminacja zgłoszeń miała miejsce około godziny 13:30. Na szczęście nie było osób rannych.


 
Ustawa modernizacyjna - list Minitra SWiA Drukuj Email
piątek, 17 lutego 2017 23:39

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL