Witamy na stronie głównej
Ćwiczenia Powiatowe - LAS 2017 Drukuj Email
poniedziałek, 17 lipca 2017 14:51
Zgodnie z rozkazem Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu w dniu 24 czerwca przeprowadzono ćwiczenia sprawdzające Powiatowy Plan Ratowniczy – LAS 2017.
Ćwiczenia odbyły się na terenie Nadleśnictwa Świeradów, Leśnictwo Platerówka. W ćwiczeniach udział brali strażacy PSP i OSP z powiatu lubańskiego współdziałając z pracownikami Nadleśnictwa, Policji oraz Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Zespół obserwatorów oceniających ćwiczenia powołano z komend województwa dolnośląskiego.

Założeniem do ćwiczeń było gaszenie powstałego pożaru lasu w oddziałach nr 148 i 149. Natomiast celem było sprawdzenie w jakim czasie strażacy zorganizują system dowożenia wody  do pożaru z punktów czerpania wody aby zapewnić ciągłość podawania środka gaśniczego. Założenie oraz cel zostały osiągnięte. Po godzinie ćwiczeń zorganizowano pełne dowożenie wody zapewniając ciągłość podawania środka gaśniczego, pożar ugaszono.
Dzięki ćwiczeniom strażacy zapoznali się z drogami dojazdowymi oraz punktami czerpania wody w lesie, służby współdziałające sprawdziły własne procedury powiadamiania oraz działania w sytuacji powstania pożaru na terenie lasu.Więcej…
 
Białystok Drukuj Email
środa, 14 czerwca 2017 18:02
Koleżanki i Koledzy! Straciliśmy podczas służby w Białymstoku dwóch odważnych strażaków. Osierocili oni dwójkę małych dzieci. Fundacja Dorastaj z Nami prowadzi zbiórkę na rzecz ich rodzin. Darowiznę można przekazać poprzez stronę internetową Fundacji lub bezpośrednio wpłacając na konto nr: 29 1030 1508 0000 0008 1545 4006 z dopiskiem „Białystok”. Dziękujemy za każdą wpłatę.

Link do strony akcji:
https://dorastajznami.org/pomoz_dzieciom_strazakow_z_bialegostoku/
 
Wizyta strażaków w przedszkolu Drukuj Email
wtorek, 06 czerwca 2017 13:31

W dniu 06.06.2017 strażacy z JRG Lubań przeprowadzili wykład czterem grupom przedszkolaków w Gminnym Przedszkolu Publicznym w Olszynie na temat zawodu Strażaka oraz bezpieczne zachowanie się podczas wakacji. Po prelekcji strażacy na przedszkolnym placu zabaw pokazali oraz omówili sprzęt pożarniczy, zorganizowali zawody w przeciąganiu liny. Na koniec spotkania zaprezentowano sposób gaszenia pożarów podając dwa prądy wody

Więcej…
 
XIV Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym Drukuj Email
poniedziałek, 05 czerwca 2017 15:49

    
    Dniu 1 czerwca 2017 r. we Wrocławiu odbyły się XIV Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym, w których udział wzięło 26 drużyn Komend Miejskich i Powiatowych województwa dolnośląskiego.
Strażacy uczestniczyli
w następujących konkurencjach:

  • Sztafeta Pożarnicza 4 x 100 metrów z przeszkodami
  • Pożarnicze Ćwiczenie Bojowe

 
Więcej…
 
Dwóch strażaków zginęło podczas pożaru w Białymstoku Drukuj Email
piątek, 26 maja 2017 08:01

25 maja 2017 roku o godzinie 18:41 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Białymstoku wpłynęło zgłoszenie o pożarze obiektu magazynowanego przy ulicy Dojnowskiej. W trakcie działań gaśniczych doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Podczas prowadzenia akcji gaśniczej śmierć w pożarze poniosło dwóch strażaków PSP. Pożar był bardzo intensywny i jego opanowanie zajęło ponad trzy i pół godziny. W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyło w sumie ponad 100 strażaków i 31 pojazdów ratowniczych. Działania gaśnicze zostały zakończone 26 minut po północy. Obecnie trwa ustalanie okoliczności i przebiegu zarówno akcji gaśniczej jak i samego pożaru. Rodziny poległych funkcjonariuszy oraz pozostali strażacy uczestniczący w działaniach ratowniczych zostali objęci pomocą psychologiczną. Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Leszek Suski oraz Zastępca Komendanta Głównego PSP st. bryg. Tadeusz Jopek.

Rodzinom poległych składamy wyrazy współczucia.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL