Witamy na stronie głównej
Ćwiczenia na obszarach zalodzonych Drukuj Email
wtorek, 14 lutego 2017 11:55
         W dniach od 6-8 lutego 2017r. w ramach doskonalenia zawodowego poszczególne zmiany służbowe z  Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubaniu przeprowadziły ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego. Ćwiczenia odbywały się na zbiorniku wodnym w Bożkowicach  ( gm. Olszyna). Strażacy ćwiczyli wspólnie z druhami z wybranych jednostek OSP KSRG, które posiadają na swoim wyposażeniu sprzęt do ratownictwa wodnego i lodowego, w tym szczególnie: sanie wodno-lodowe i kamizelki wypornościowe do pracy w wodzie.
        Ćwiczenia poprzedzone były częścią teoretyczną, podczas której omówione zostały zasady bezpieczeństwa na obszarach zalodzonych, zabezpieczenia ratowników oraz zasad ewakuacji osób poszkodowanych z wody przy występowaniu wokół pokrywy lodowej. Ćwiczenia miały na celu doskonalenie umiejętności z zakresu ratowania osób tonących po załamaniu tafli lodowej na akwenach wodnych.

Więcej…
 
Wystąpienie ministra Mariusza Błaszczaka Drukuj Email
poniedziałek, 13 lutego 2017 09:06
Wystąpienie ministra Mariusza Błaszczaka w sprawie wzrostu uposażeń funkcjonariuszy i wzrostu wynagrodzeń pracowników
cywilnych służb mundurowych podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji:


 
Wystąpienie roczne do strażaków Drukuj Email
piątek, 10 lutego 2017 18:17

 
Bezpieczne lodowisko! Drukuj Email
czwartek, 02 lutego 2017 16:04

 

W związku z pojawiającymi się co roku zdarzeniami na zamarzniętych akwenach oraz zbliżającym się okresem ferii zimowych strażacy w ramach ogólnopolskiej kampanii KG PSP przystąpili do akcji „Bezpieczne lodowisko 2017"związanej z pomocą przy organizacji i przygotowaniu bezpiecznych miejsc przeznaczonych do zimowych zabaw na lodzie.

Więcej…
 
Wypadek na DK30 Drukuj Email
czwartek, 02 lutego 2017 15:45


    W dniu 2 lutego o godz. 6:44 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lubaniu otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 30 ( pomiędzy fabryką masy bitumicznej a stacją paliw Orlen w Jałowcu).

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL