Witamy na stronie głównej
Bezpiecznie na stoku, w mieście i w lesie Drukuj Email
piątek, 03 marca 2017 15:50
W dniu 22.02.2017r. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubaniu i Ochotniczej Straży Pożarnej ze Świeradowa Zdroju uczestniczyli w festynie pn. „Bezpiecznie na stoku, w mieście i w lesie”.


Więcej…
 
Działania prowadzone w związku z silnym wiatrem w dniu 2 marca 2017 roku Drukuj Email
czwartek, 02 marca 2017 22:33

W dniu dzisiejszym na terenie powiatu lubańskiego Strażacy brali udział w 24 zdarzeniach związanych z silnym wiatrem. Do likwidacji zagrożeń zostało zadysponowanych 31 zastępów Straży Pożarnej.

W związku z warunkami atmosferycznymi zostały powalone drzewa i połamane konary które uszkodziły samochody, magazyn, drogi, linie napowietrzne i dach budynku mieszkalnego. Silny wiatr uszkodził także 
sygnalizację świetlną i oświetlenie drogowe.
Kulminacja zgłoszeń miała miejsce około godziny 13:30. Na szczęście nie było osób rannych.


 
Ustawa modernizacyjna - list Minitra SWiA Drukuj Email
piątek, 17 lutego 2017 23:39

 
Ćwiczenia na obszarach zalodzonych Drukuj Email
wtorek, 14 lutego 2017 11:55
         W dniach od 6-8 lutego 2017r. w ramach doskonalenia zawodowego poszczególne zmiany służbowe z  Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubaniu przeprowadziły ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego. Ćwiczenia odbywały się na zbiorniku wodnym w Bożkowicach  ( gm. Olszyna). Strażacy ćwiczyli wspólnie z druhami z wybranych jednostek OSP KSRG, które posiadają na swoim wyposażeniu sprzęt do ratownictwa wodnego i lodowego, w tym szczególnie: sanie wodno-lodowe i kamizelki wypornościowe do pracy w wodzie.
        Ćwiczenia poprzedzone były częścią teoretyczną, podczas której omówione zostały zasady bezpieczeństwa na obszarach zalodzonych, zabezpieczenia ratowników oraz zasad ewakuacji osób poszkodowanych z wody przy występowaniu wokół pokrywy lodowej. Ćwiczenia miały na celu doskonalenie umiejętności z zakresu ratowania osób tonących po załamaniu tafli lodowej na akwenach wodnych.

Więcej…
 
Wystąpienie ministra Mariusza Błaszczaka Drukuj Email
poniedziałek, 13 lutego 2017 09:06
Wystąpienie ministra Mariusza Błaszczaka w sprawie wzrostu uposażeń funkcjonariuszy i wzrostu wynagrodzeń pracowników
cywilnych służb mundurowych podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji:


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL