Witamy na stronie głównej
Warsztaty szkoleniowe dla funkcjonariuszy Straży Granicznej Drukuj Email
piątek, 22 kwietnia 2016 12:58


Kolejne warsztaty dla funkcjonariuszy Straży Granicznej w ramach szkolenia organizowanego w OSS SG w Lubaniu. Podobnie jak w pierwszej edycji, szkoleni funkcjonariusze mieli możliwość zapoznania się ze Stanowiskiem Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu, omówiono również stosowane w PSP procedury i programy komputerowe wspomagające dyżurnego SK w koordynowaniu prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych, występujące różnice i podobieństwa w pracy służb dyżurnych obu formacji.


alt
  

 
Numer alarmowy WOPR Drukuj Email
poniedziałek, 11 kwietnia 2016 09:26

Od 4 kwietnia br. działa nowy numer alarmowy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na terenie województwa dolnośląskiego.
 - 9 8 4 -

Na numer alarmowy można zgłaszać wszystkie zdarzenia nad wodą, obsługiwany jest całodobowo przez ratowników wodnych w Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego.

 
 
 
Tlenek węgla - podsumowanie działań na terenie powiatu Drukuj Email
wtorek, 05 kwietnia 2016 00:00

W sezonie 2015-2016 ( 01.09.2015 - 31.03.2016 ) na terenie powiatu lubańskiego odnotowaliśmy 19 zdarzeń przyczyną których była obecność TLENKU WĘGLA. 
Interweniowaliśmy w nastepujących miejscowościach :
Lubań - 12 razy
Olszyna - 1 raz
Świeradów Zdrój - 1 raz
Złotniki Lubańskie - 1 raz
Radostów Śr. - 1 raz
Grabiszyce - 1 raz
Zaręba - 1 raz
Włosień - 1 raz

Nie było ofiar śmiertelnych w wyniku zatrucia tlenkiem węgla, 5 poszkodowanym udzieleno pomocy medycznej.

Większa świadomość naszych mieszkańców, prowadzona corocznie akcja NIE DLA CZADU oraz coraz większa ilości mieszkań i domów wyposażona w czujki tlenku węgla przynoszą zamierzone efekty - wzrost bezpieczeństwa.

  
Tlenek węgla - podsumowanie sezonu grzewczego 2015-2016 na terenie kraju Drukuj Email
poniedziałek, 04 kwietnia 2016 11:10

Ponad 3800 zdarzeń związanych z tlenkiem węgla, w tym 2229 poszkodowanych i 50 ofiar śmiertelnych – to liczby pokazujące żniwo, jakie czad zebrał w ostatnim okresie grzewczym, czyli od września 2015 do marca 2016 r.

Tegoroczna kampania „NIE dla czadu” to już szósta edycja. Zeszłoroczna, obejmująca okres wrzesień 2014 – marzec 2015, w porównaniu z takim samym okresem 2015-2016, przyniosła wymierne skutki. Strażacy odnotowali o 8 mniej śmiertelnych ofiar tlenku węgla!

alt

alt

materiały - www.straz.gov.pl


 
STOP pożarom traw - kampania informacyjna Drukuj Email
wtorek, 29 marca 2016 09:41

alt

Przełom zimy i wiosny to okres, w którym zawsze gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Ma to związek z wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Pamiętajmy, że pożary traw są niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego. Zagrażają lasom, domom mieszkalnym i zabudowaniom gospodarczym, bezpowrotnie niszczą faunę i florę. Stwarzają też niebezpieczeństwo dla podróżujących, gdyż dym znacznie ogranicza widoczność, co może doprowadzić do groźnych wypadków i kolizji. Angażują również wiele zastępów ratowniczych, których pomoc może być potrzebna w tym samym czasie w innym miejscu, gdzie naprawdę zagrożone jest życie i zdrowie ludzi.
Wypalanie traw, łąk i nieużytków rolnych jest zabronione. Grozi za to kara grzywny w wysokości 5 tys. zł, a nawet kara 10 lat pozbawienia wolności. Za wywołanie pożaru traw grożą poważne konsekwencje prawne, może też to skutkować utratą dopłat bezpośrednich z Unii Europejskiej.

dodatkowe informacje i ulotki informacyjne w zakładce - wypalanie traw na naszej stronie internetowej

więcej informacji o kampanii informacyjnej - KG PSP

 


 
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL