NowościIX POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO- POŻARNICZE Drukuj Email
wtorek, 12 września 2017 09:02

IX POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO- POŻARNICZE

 

W sobotę 9 września br.  na stadionie sportowym w Olszynie  odbyły się  IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu lubańskiego. W zawodach  wystartowało łącznie 13 drużyn reprezentujące poszczególne  jednostki OSP oraz 2 drużyny młodzieżowe z jednostek OSP Radostów oraz  OSP KSRG Siekierczyn. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego OSP RP oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu.  Gospodarzem miejsca w którym odbywały się tegoroczne  zawody sportowo pożarnicze był  Urząd Miasta i Gminy Olszyna.

Zawody rozegrane zostały w dwóch głównych konkurencjach tzw. sztafety pożarniczej oraz ćwiczeń bojowych potocznie zwanych „bojówka”. Drużyna która uzyskała najlepsze wyniki czasowe i punktowe została zwycięzcą zawodów i tym samym będzie reprezentować jednostki OSP z terenu powiatu lubańskiego podczas wojewódzkich zawodów sportowo pożarniczych. Rozgrywanie zawodów sportowo pożarniczych, cyklicznie powtarzanych raz na dwa lata, ma na celu :  sprawdzenie przygotowania kondycyjnego, mobilności oraz zaangażowania druhów OSP z poszczególnych jednostek OSP, co przekłada się także na skuteczność sprawnego prowadzenia działań ratowniczo gaśniczych.

Zmieniony: wtorek, 12 września 2017 09:23
Więcej…
 
KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO Drukuj Email
wtorek, 29 sierpnia 2017 09:09

W Szkole Podstawowej nr. 1 im. Tadeusza Kościuszki w Lubaniu w dniu    28 sierpnia  2017  p.o. Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu  mł. bryg. Zbigniew Szyszło uczestniczył w spotkaniu rady pedagogicznej.

Zmieniony: piątek, 01 września 2017 09:03
Więcej…
 
Wizyta strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Lubań w obozie harcerskim (półkolonii) na terenie MOSiR w Lubaniu Drukuj Email
wtorek, 22 sierpnia 2017 12:56
Okres wakacji,  powinien  upływać jako czas zabawy, bezpiecznego wypoczynku dla dzieci i młodzieży na koloniach i różnego rodzaju obozach ale gwarancją udanego i miło spędzonego czasu jest poczucie bezpieczeństwa, które może nam zapewnić przestrzeganie podstawowych oraz elementarnych zasad bezpieczeństwa. 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu mając na uwadze bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży, w ramach kampanii społecznej MSWiA oraz   KG PSP pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”
oraz ogólnopolskiej akcji  informacyjnej „Bezpieczne Wakacje 2017” zorganizowała praktyczne pokazy udzielania pierwszej pomocy medycznej osobom poszkodowanym.   
           W ramach tej akcji 22 sierpnia  2017 r. lubańscy strażacy odwiedzili obóz harcerski rozbity na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu, gdzie przebywa łącznie około 30 harcerzy. Sama wizyta była świetną okazją
do przedstawienia przebywającym tam harcerzom elementarnych zasad właściwego zachowania się w sytuacjach, które mogą się zdarzyć podczas korzystania z różnych form wypoczynku.
Ratownicy z JRG Lubań poruszali dodatkowo tematy związane z profilaktyką przeciwpożarową w lasach,  zasadami bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Uczestnicy obozu zostali zapoznani z zasadami udzielania pierwszej pomocy, z zasadami
używania numerów alarmowych oraz innymi cennymi uwagami niezwykle istotnymi w przypadku kiedy jesteśmy świadkami pożaru, wypadku drogowego czy utonięcia.

 

Pod kontrolą strażaków harcerze mogli w praktyce na specjalnym manekinie tzw. „fantomie” ćwiczebnym przeprowadzić podstawowe czynności resustytacyjne, które w nagłych sytuacjach mogą komuś uratować  życie

Należy pochwalić organizatorów i opiekunów obozu, który pod względem organizacji i zabezpieczenia przeciwpożarowego nie budził żadnych wątpliwości w aspekcie bezpiecznego wypoczynku przebywających tam dzieci.
Mamy nadzieję, że wizyta zawodowych strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubania  na obozie harcerskim na terenie miasta Lubań, bezpośrednio przełoży się na poprawę świadomości w zakresie bezpieczeństwa
i pozwoli tym samym bezpiecznie spędzić niezapomniane wakacje, pełne samych pozytywnych wspomnień, wykorzystując przy tym mądrze spędzony wolny czas, podczas zajęć obozowiskowych.

 

Materiał opracował : mł. bryg.  mgr inż. Zbigniew Szyszło

 

Lubań, dnia 22.08.2017

Zmieniony: wtorek, 22 sierpnia 2017 13:07
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL